• kanye west in grammy ödülünün üzerine işemesi

  7.
  Yine bir gün kanye, kendisine, Daha ne kadar popülerliğimi arttırabilirim diye sordu ve sonuç. Saygısız herif.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • koronavirüs salgını sonu yaklaşan bir salgındır

  12.
  Sonu mu yaklaşıyor yeni mi başlıyor bilmem ancak dün gittiğim bir mekan bugün karantinaya alınmış, bende de hafif bir boğaz ağrısı.. Ama bademciklerim ağrıyor gibi, tam olarak boğazım değil. Yani amin. Puh.
  ... git schopenhauer oku gel
 • seninle şöyle olabilirdik

  1915.
  seninle şöyle olabilirdik
  4 ... git schopenhauer oku gel
 • parasını hak eden şeyler

  12.
  Doğal yağlar ve doğal olan diğer şeyler. bir de tabi ki, defter ve kalemler.
  1 ... git schopenhauer oku gel
 • kadın kadının neden düşmanıdır

  9.
  Sanki erkek erkeğin direk dostuymuş gibi. Kadınlar için neler geçerliyse Bir erkek için de aynı şeyler geçerli. Kişinin hemcinsi kendisinin çoğu açıdan düşmanıdır, bu, yüzyıllar boyunca öğrendiğimiz ve şimdi de üstümüzden atamadığımız doğamızdan kaynaklanıyor. Çok da şeyapmayın.
  1 ... git schopenhauer oku gel
 • her konuda söyleyecek bir fikri olan türk insanı

  1.
  Bu sanıldığının aksine yalnızca türk'lerin(cahil kesiminin) değil, cahil olan tüm insanların yaptığı şeydir. Örneğin şu los angeles'ta bulunan ünlü caddelerden birinde insanlarla ropörtaj yapmışlar, şunu soruyorlar, "amerika k.kore'ye savaş açmalı mi?". Millet, evet açsın k.korelilere yerini göstermeliyiz falan diye sallıyor tabi. Sonrasında dünya hatırası verip, peki k.kore nerede? Dedikleri anda inanın, avustralya kıtasını gösterenini gördüm.. cehalet laneti sardı mı insanı, kişi en çok bilenin kendisi olduğunu zanneder. Yani bu lanet tek bir milletin üstünde dolaşmıyor.

  Edit: böyle başlıklar neden benim başıma kalıyor arkadaş ya. Bir daha hiçbir başlığa ikinci entryi girmeyeceğim.
  1 ... git schopenhauer oku gel
 • astroloji

  142.
  Bihter ablam çok kafaya takma yok şu yengeç yok bu istiridye diye. bir de burçlara girip hiç yanlışından yanlışından yorumlayıp kendini daha da fitilleme, oldu mu. anlaşamıyor musun sal gitsin. Bir tavsiye.

  Tanım; vedik versiyonunu öğrenmek istediğim alan. Dur bakalım var bir planımız.
  ... git schopenhauer oku gel
 • kendine mesaj atmak

  18.
  Ortaokuldayken arkadaşımdan görüp denemek istediğim olay. Keşke yapmasaydım ama olmuştu bir kere.
  Neyse olay şöyle cereyan ediyor: "Merhaba, naber" yazıp, (ki kesin o zamanlarım modası olan "mrb, nbr" yazmışımdır.. of) kendi numarama 05310000031'e (salladım) göndereyim dedim. Gidip 05310000032'ye göndermişim, ama durumun farkında değilim. Tabi o an, aa bak bana geri mesaj gelmedi diyerek arkadaşımı darlıyorum. Neyse Sonrasında beni 32 ile biten o numara aradı, dedi ki kimsin. Dedim sen kimsin. Dedi bana mesaj gelmiş bu numaradan, numaralarımız çok benziyor dedi. Dedim kendime mesaj attım ben abi kusura bakma dedim. Tamam dedi. Tamam dedim. Sonra da arkadaşlarımın denesene dediği hiçbir şeye heyecanlanıp sazan gibi atlamadım. Bende olaylar hep farklı işliyor çünkü.
  ... git schopenhauer oku gel
 • tahammülü zor olan şeyler

  75.
  Tam saygısızlık, görgüsüzlük falan yazacaktım ki bir önceki entry noktayı koymuş.. Kesinlikle.
  1 ... git schopenhauer oku gel
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21529.
  Eninde sonunda gerçekleşmesi gerekenler bir şekilde gerçekleşiyor. Ve sonrası yine yalnızlık.

  Sevdiğim bir filmden kısa bir replik: "Her şeyin son kullanma tarihi vardır."

  Aslında her ne kadar acı verici bir gerçeği ifade etse de ben, Bunu düşünerek huzura eriyorum.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • nefret etmek ama vazgeçememek

  2.
  insanı içten içe öldüren, bitirip tüketen hadise. Bilirsiniz ki o şeyden ölümüne nefret edersiniz, düşününce bile midenizi bulandırır, arada bir uykularınızı kaçırır ama yine de bir şekilde varlığına ihtiyaç duyarsınız. Bahsettiğim olayın nesnesi herkese göre değişir. zira bu bazıları için sevgilisi, bazıları için annesi, bazıları için hedefleri, bazıları içinse tanrısıdır.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • hiç sevgilisi olmamış 21 yaş üstü erkekler

  25.
  Canım kadar sevdiğim bir dostum da bu kategoriye giriyor. Açıkçası fazlaca içine kapanık insanların yaşadığı doğal bir durum.
  Veyahut bazı insanlar hayatlarında, bilinçli olarak, birilerini istemiyorlar. Her halükarda doğal, normal bir durum.
  6 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • resim sergisi

  6.
  Malesef çağdaş sanatçılarımızın yaptıkları sergiler beni tatmin etmiyor. Sergi sonunda, bana yarım saatimi geri verin psikolojisine giriyorum.

  Sanırım eski kafalıyım azıcık ben.. şimdi gidip, örneğin, dolmabahçe sarayındaki resim heykel müzesine gidip, şeker ahmet paşa'nın eserlerini gördüğünüzde hissettiklerinizi dinleyin. Bir de garip garip fırça darbeleriyle renklendirilmiş çıplak kadın fotoğrafına (çok ciddiyim adam çektiği fotoğrafa az bir şey boya değdirip, eserim diye sergiliyordu bunu) baktığınızda hissettiklerinizi düşünün. Hangisi yüksek duyguların, düşüncelerin nedeni olabilir zihninizde? Tabi ki ilki. O yüzden artık çağdaş sanatçıların resim sergilerine gitmemeye yemin ettim.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • astigmat

  98.
  Ben hem miyop hem de astigmatım bir de. Halinize şükredin.
  ... git schopenhauer oku gel
 • üniversiteye kızlar cinsellik yaşamak için gidiyor

  44.
  Burada kadınlar aleyhinde, cinsiyet ile eğitimi çirkin bir şekilde bağdaştırdığınız entrylerinize pek bir şey söylemeyeceğim.

  Size tek sözüm şu: umarım her birinizin kız evladı olur da bir gün, "baba ben üniversite tutturdum." Haberiyle karşınıza gelirler. Bu kadardı, hoççakalın.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • japonların parası neden değersiz

  5.
  Nasıl değersiz ya hu? Çok afedersiniz de türk parasının karşısında neredeyse dolar kadar kıymetli japon yeni.
  ... git schopenhauer oku gel
 • özel mesaja cevap vermeyen yazar

  477.
  isteyen mesajlara cevap verir isteyen vermez. Ayrıca insanların meslek gruplarına göre mesajlara cevap verme zorunluluğu yoktur. ister öğretmen olsun ister amele, ister kasiyer, ister cumhurbaşkanı olsun.. kişi bir mesaja cevap vermediği zaman onu kendi mesleğiyle yargılamak ahmakça. Madem insanların mesajlarına cevap vermemesi sana bu kadar koyuyor e o zaman kimseye mesaj atma. Ya da kabullen ve sus.
  4 -2 ... git schopenhauer oku gel
 • koç burcu

  301.
  ben şu burç şöyle bu burç böyle demenin saçma olduğunu düşünüyorum, çünkü olayın içinde yok ay burcu yok evler yok haritadaki gezegen konumları derken binbir türlü olay var. Ama ben yine de koç burçları hakkındaki çıkarımımı paylaşmak istiyorum burada.

  Koç burcu insanlarının büyük bir çoğunluğu aşağılık kompleksinden nasibini almış kişiler, kadınında da erkeğinde de herhangi bir istisnaya rastlamadım. A diyorsun, neden a diyormuşum da bu kırıcıymış da ben a demekle b demek istemişim de, bu kabul edilemezmiş de.. yazık günah siz nasıl böyle yaşayabiliyorsunuz?

  Ayrıca neden herkes dünya üzerindeki tüm kral ve kraliçelerin burçlarının koç olduğunu düşünüyor burada anlamadım? Her burçtan insan her türlü alanda kendisini ifade etmiş, ediyorlar. insanlara burçlarına göre kral-kraliçe deyip kimsenin egosuna hava basmaya gerek yok zannımca.
  ... git schopenhauer oku gel
 • yazarların ruh halini anlatan görüntü

  2377.
  yazarların ruh halini anlatan görüntü

  "Nasıl olur"=Ben

  Daha birkaç dakika önce mezattan uğruna alarmlar kurduğum doğal taşı kaçırdım e mi. Tadım kaçtı. Yazıklar olsun.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • yapılan ilginç salaklıklar

  17.
  Ağlayan insana, ağlıyor musunuz diye sormak. Yok gülüyorum gerizekalı dese ne diyeceğim.. kendi kendimi olmadık durumlara sokabilecek kapasiteme selam olsun.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • yeni şeyler getiriyorum