• eski ululardan kim kaldı

  10.
  Yaklaşık 5-6 yıl önce kaydolmuştum bu sözlüğe ve yine yaklaşık 1,5 yıla kadar bir şeyler öğrenmek için, insanların neler düşündüklerini bilmek için, kafa dağıtmak için, bir şeyler paylaşmak için harika bir platformdu burası. Bir şey yazdığınızda size, bu konu hakkında ne düşündüğünü ifade etmeyi seven birçok yazar vardı, bildiğiniz beyin fırtınasına dönüşen konuşmalar mevcuttu mesaj kutularında.

  Şimdi bir şey yazıyorsunuz ne bir kimse bir tarafına takıp okuyor ne de o konu hakkındaki düşüncesini paylaşıyor. Varsa yoksa trollük yapma amacı güden entryler, o entryleri yazanların attıkları saçma sapan mesajlar.. acaba ne oldu da o insanlar kendisini buralardan çekti de, böyle diğer her şeyi gibi tatsızlaştı her şey buralarda da. Üzücü.
  4 ... git schopenhauer oku gel
 • üniversite oku ki rahat işlerde çalış

  1.
  Yine garip kafalar..
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • herkesle arasını mesafeli tutan insan

  55.
  insan annesine babasına bile mesafeli olmalı. Çok sevmek ya da hiç sevmemekle alakalı değil bu mesele, malesef "ben"den başkası yalnızca bir başkasıdır. Bu yeterli bir sebep.
  6 ... git schopenhauer oku gel
 • savitribai phule pune university

  1.
  Hindistan'nın 2020 başarı sıralamasına göre dokuzuncu en iyi devlet üniversitesi. Üniversite, çoğu kaynakta hindistan'ın "yeryüzü cenneti" olarak geçen pune şehrinde bulunmaktadır.

  Tabi ben bu entryi neden giriyorum dersiniz? 2 gün önce bu üniversitenin bir yüksek lisans programından kabul aldım da o yüzden.

  Ayrıca sorularınız varsa kabul almak, hint üniversiteleri hakkında vs. çekinmeyiniz.

  Ancak ne yazık ki ben mayıs 2020 ayında hindistan'daki başka bir üniversiteden (bkz: nalanda university) master için kabul almış olduğumdan bu üniversiteyi reddetme durumundayım. Ya da belli olmaz, paramı geri alabilirsem neden olmasın.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • yazarların gittiği en son şehir

  12.
  Yalova. Yavru istanbul gibi olmuş ama termal ilçesi güzel.
  1 ... git schopenhauer oku gel
 • mesaj alımını kapatmak

  39.
  En sonunda yapacağım şeydir.

  Bilmem kaç karakterli bir yazarın (tahminime göre tabi) başka başka hesaplardan başka başka tarzlarda mesaj yazması garip geliyor bana. Bozuntuya da vermiyorum, ne bileyim.
  1 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • başarının sırrı

  9.
  Çalışmak, inanmak ve tabi dost olsun, düşman olsun, dış kapının mandalı olsun planlarınızı saçma ya da yapılamaz bulanlara kulaklarınızı kapamak. Tek sırrı bu, ne eksik ne de fazla.

  Eğer bir şeyi yapabileceğinizi düşünüyorsanız ya da yapmak istiyorsanız, insanların olumsuz düşüncelerini asla dinleyip kendinizi üzmeyin. Herkesin kapasitesi farklı, birilerinin aklının almadığı şeyi sen bir bakmışsın hayatına geçirmişsin. Hayat garip işte.
  1 ... git schopenhauer oku gel
 • selin ciğerci bikinisine 4milyonluk pırlanta taktı

  11.
  Yardımımı da yapıyorum çok şükür yazmış. Yardım ettiğin insanlar adına teşekkür ediyorum ablacım, al yerlerde sürünen vicdanını havuzuna gir, üşütme kafanı falan daha fazla.
  4 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • sözlük yazarlarının itirafları

  166427.
  10 gün oldu. Hatta 11. Çok fazla.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • türkiye nin girişine yazılması gereken söz

  396.
  "içeri girenler, dışarda bırakın tüm umudu"
  6 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • insan doğası kötüdür

  3.
  Büyük ihtimalle hayatımın sonuna kadar kabul edeceğim önerme. Bu arada Çıkar uğruna yapılan her şey kötüdür, çünkü örneğin; iyinin doğasında değişkenlik yoktur. Çıkar ise duruma, kişiden kişiye göre değişir. Dolayısıyla insan doğası kötüdür önermesinde eksik hiçbir nokta yok.
  6 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • poşetin paralı olmasını toplumca kanıksamamız

  4.
  Plastik tüketimi, hele ki geri dönüşüm sisteminin yaygın olmadığı ülkelerde, bir şekilde azaltılmalı. Böyle daha iyi.
  3 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21302.
  Çok net soruyorum, biz tüm bu olanlara nasıl dayanabiliyoruz? Aklım almıyor.
  3 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • bir dilek hakkı olsa yazarların dileyecekleri

  201.
  Dönsün isterdim, hemen.
  5 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21291.
  Yakın bir arkadaşımın çok güzel bir lafı vardır, şimdi o geçti içimden: yis. It means, yapacağınız işi si... ya da duruma göre yapacağım işi si... de olabilir. Öyle güzel bir laf.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • kaybolan kedinin bir anda ortaya cikmasi

  6.
  5 gün oldu hala bu olayı yaşayamadım. Milletin kaybolan kedisi 3-4 güne evlerine geri dönerken benimkinin hiçbir yerde olmaması.. şanssız biri olduğumu biliyordum ama lanetli olduğumdan haberim yoktu.

  (bkz: 10 ağustos laneti)

  Edit: 21 gün oldu hala gelmedi.. alışamıyorum.
  2 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • sözlük yazarlarının itirafları

  166375.
  10 ağustosta iki yıldır birlikte yaşadığım kedi, sabah uyuduğum saatlerde camdan düştü. O günden beri görmüyorum onu. biri mi aldı, kaza mı geçirdi, nerede.. birbirimize aşırı bağlıydık, böyle bir şeyin yaşanması beni alt üst etti. Ne zaman belimi doğrultsam yine bir şekilde boynum eğiliyor, yine göğsüme ağırlık çöküyor, yine dibe çekiliyorum. Ona koyduğum isim gökyüzü ve cennet anlamına geliyordu. Şimdi her gökyüzüne baktığımda içim daralıyor.

  Şu zamana kadar iki dostumla hayatımı ayırdım, onlarda yaşadığın iç sıkılması bunun çeyreğinin çeyreği etmez. Ben de böyle bir insanım işte. ne bileyim, bu kadar güzel bir insan-kedi arkadaşlığını bana verdiği huzuru ve anlamı hiçbir şeye veremiyorum.

  Yazık oldu.
  8 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • kayıp kedi

  6.
  Kusura bakmayın bu platformun şu anda yapmakta olduğum şeyle alakası yok ancak yine de her yolu denemek amacıyla buraya da duyurmak istiyorum.

  Ümraniye bölgesinde, evde beslediğim erkek kedim kayboldu (10 ağustos sularında). Ayrıca kendisi TASMASIZ. Rengi sütlü kahve-açık kahverengi. Eğer göreniniz olursa bana lütfen ulaşsın.

  kayıp kedi
  kayıp kedi
  kayıp kedi
  8 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • tüm günü uyuyarak geçirmek

  6.
  Bazen de iğrenç günü güzelleştirmektir.
  4 ... git schopenhauer oku gel
 • malt içeceği

  5.
  Maltana markasının armut aromalı malt içeceği -hele bir de soğuksa- içilebilecek en ferahlatıcı şey olabilir.

  (bkz: maltana)
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • yeni şeyler getiriyorum