• insanlar ölür düşünceleri yaşar

  4.
  V for vendetta felsefesi.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • orta asya dan gelip anadolu bizim demek

  396.
  Neyi saçma anlamadım. insan ağaç değil ki illa bulunduğu yere kök salıp ölene kadar orada yaşasın. yaşamsal açıdan daha fazla olanağı olan bir yer görünce gelip yerleşmişler, su içmek kadar doğal bir şey bu.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • pamukkale üniversitesi ndeki müthiş tesadüf

  11.
  Bir de kadını çiçeklerle bezemiş. neyi tebrik ediyorsun sayın rektör, haysiyetsizliğini mi?
  7 ... git schopenhauer oku gel
 • siyah maske takanlar

  72.
  Hiç maske kullanmamalarından iyidir. O otobüse ağzı burnu açık insanlar kadar tiksindirici ve bilinçsiz değiller. Ancak yine de cerrahi maske kullanılmalı.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  21215.
  sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  Sanırım hayatım boyunca cevabını bulamayacağım ve gerçekliğiyle her yüzleştiğimde, beni, etkisi değişmeksizin yerle bir edecek bir soru.

  Söylemek istediğim şey ise, kimse aynı şartlar altında yaşamıyor. Şartı bırakın şans bile bazılarına fazlaca gelirken bazılarına uğramayı unutuyor. Başkalarına karşı biraz anlayış lütfen.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • kedi

  5001.
  kedi
  kedi

  Bir adet diyete sokulan 5 kiloluk kederli bir tombik. Diğer taraftan, sıfatının âdeta bir sanat eseri olduğunu düşünen ben.
  13 -3 ... git schopenhauer oku gel
 • yazarların yaşları ve boyları

  290.
  Ben aranızdaki yazarlardan birinin entrylerindeki saldırgan ve kompleksli yapının nedenini, paylaştığı boy oranı ve ona yaptığı yorum ile anlamış bulundum. Sağ ol kimsenin işine yaramayan ama arada bir benim gibi ruh hastalarını aydınlatan başlık.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • seninle şöyle olabilirdik

  1733.
  seninle şöyle olabilirdik
  5 -3 ... git schopenhauer oku gel
 • sokakta hayvan istemiyorum

  20.
  Ben de istemiyorum, bu yüzden evden çıkma lütfen.
  5 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • iyi olan kazanır

  2.
  Karakteri iyi olan insanlar, pek öyle gözükmese de, her zaman kazanan taraftır bunu unutmayın. kendisine kötülük yapana karşı istifini bozmayan insanlar, sonucunda ne elde ederse etsin her zaman kazanır. kötü olanlar kazanıp kazanmadıklarıyla ilgilenirken iyiler yalnızca kırdım mı gücendirdim mi diye sorgular, insan olmanın en güzel hali de burada saklı işte. Çünkü iyi olmak bir insanın sahip olacağı en büyük hazinedir.
  5 ... git schopenhauer oku gel
 • sokrates in karısı

  4.
  Sokrates iyi hoş da, ayar vereceğim derken arada bir saçmalıyor. Tabi ki kimse eşinin ölmesini istemez ama konu şu: bari suçu olsaydı da öyle cezalandırılsaydı. Suçu olmayan birinin cezalandırılması oldukça acı verici, hatta bunu adet edinen bir adalet sistemi oldukça sancılı. suçlu birinin cezalandırılması, çoğu insana rahatlatıcı yakınlarına ise diğerine oranla daha az acı verici gelir. Bu her zaman böyle. Gitmiş aksiliğini adalete yapamamış, karısının acısını dışavurumuna laf ediyor.

  Ah be sokrates.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • 30 yaş üstü bekar kadın

  5.
  30'unda karşı cinsine bu kadar açlık duyan bir kadın 20'sinde de duyardı ve ona göre bir hayat kurardı, örneğin evlenirdi. Sandığınız gibi biyolojik saat bizim alarmlı saatlerin şiddetinde vücuda kendisini habire hatırlatan bir şey değil.

  Bence hatta sizler bir takım olgun kadın fantezilerine sahipsiniz ve malesef bu, o yaştaki kadınların yaşadıklarını abartmanıza neden oluyor. Hatta burhan altıntop'un muhteşem repliği ile bunu bir üst boyuta çıkarıyor ve şöyle diyorum: bence sen ruh hastasısın.
  13 -3 ... git schopenhauer oku gel
 • birlikte içki içmek istenen roman karakterleri

  17.
  Oblomov ile. Oblomov'la birlikte içer, güzelce hayallere dalardık. Yapılacak çok şey varken, fikirlerinin bile bizi yorması sonucu tek bir odada kah yatarak kah oturarak hayatımızı geçirirdik işte.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • sözlük kızlarının iç yüzü yazı dizisi

  28.
  Başlığa gir > eksile > şikayet et > anasayfa.
  8 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • gece gece ağlanarak yenen börek

  10.
  Gece gece ağlayarak börek yemek içinizdeki çökkün ruh halinin âdeta bir dışavurumudur. Hatta öyle ki börek bile sanki sizinle birlikte ağlıyormuş hissine kapılırsınız. Börek kötü gün dostudur. Börekli geceler.
  6 ... git schopenhauer oku gel
 • gecenin film sahnesi

  892.
  gecenin film sahnesi
  gecenin film sahnesi
  gecenin film sahnesi
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • kötü insan

  47.
  Anlayışsız, bencil ve vicdansız varlıklardır ve bunlar bırakın hayvanı, böcek dahi olamazlar.
  4 ... git schopenhauer oku gel
 • dünya yuvarlaksa alttakiler neden düşmüyor

  10.
  dünya yuvarlaksa alttakiler neden düşmüyor
  6 ... git schopenhauer oku gel
 • hayatı sorguladığın an

  6.
  Birkaç saat önce bir sosyal medya platformu üzerinden, eskiden gittiğim ingilizce kursundaki yabancı hocamın hesabına denk geldim. Adam bize kanadalıyım demişti.. bir baktım biyografisinde iranlı olduğu yazıyor. Hayır aksanı zaten kanadalıların aksanı gibi değildi ama yine de pek sorgulamamıştım.

  Bir ingilizce kursunda çalışan arkadaşım da, kursa öğrenci çekmek ve ücreti arttırmak için, birçok yabancı hocanın ülkelerini sakladıklarını ve amerikalı ya da avrupalı olduklarını söylediklerini anlatmıştı da, bunu benim yaşayacağım aklıma gelmemişti. Bugün de hayatı sorgulattılar çok şükür. Vay be.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • kedi

  4992.
  kedi
  Anasının benim için doğurduğu vanilya göbüşlü oğlumdan sevgi fışkıran bir kare. Sizler de nasiplenin.
  13 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • yeni şeyler getiriyorum