• demet akalın

  1868.
  Kalitesiz insan örneği.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • bir diziden öğrenilen en iyi şarkı

  1.
  The 100 dizisinin ilk sezon son bölümünde çaldıkları radiohead-the exit music'i iyi bir radiohead dinleyicisi olmama rağmen o dizi sayesinde keşfetmiştim. Şarkı Sahneye cuk oturduğu için, keşke daha önce dinleseydim pişmanlığını yaşamadım. Çünkü şarkıyı o sahneyle dinlemek ilk adımı zirveye atmak gibi bir şeydi.
  5 -2 ... git schopenhauer oku gel
 • turkish girls on erasmus are easy

  58.
  Pardon da erasmus yapan türk erkeklerini de gördük. Kimse kimseye laf atmasın, olay cinsiyette değil eğilimde ve karakterde bitiyor.

  Edit: ne diye başlığı hortlatıp kaçıyorsanız.
  3 -1 ... git schopenhauer oku gel
 • geceye renk katan şeyler

  4.
  Film izlemek ve sigara içmek.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • çocuk yetiştirmek

  67.
  Geçenlerde lise arkadaşımın 2-3 yaşlarındaki oğluna meyveleri öğrettiği Instagram hikayelerini izledim. Bakın olay şu: pahalı bir oyuncak markasının meyve ve sebzelerin minyatür hallerini sattıkları ürününü almış (sanırım yaklaşık 200-300 tl), çocuğun önüne hepsini dizmiş ve "aa hadi bakalım hangisi dometes" diyor.

  Bakın ben şu çocuk yetiştirme adına yapılan zırva oyuncaklardan ve onlara para döken aptal ailelerden kusacağım artık. Çocuğa o suni şeyleri alıp aptal aptal çocuğun suratına bakacağına git buzdolabını aç, sebzeleri dök çocuğun önüne gerçek dometesi öğret. Koklasın, dokusunu öğrensin, ısırsın tadına baksın.. duyularını doğal yollarla geliştirsin. Zira insan evladı var olduğundan bugüne kadar hep böyle öğrenmiş, beyin buna yatkın. gerçekten ne gösterişçi aptal insanlarsınız da o küçük plastik dometes minyatüründen çocuğun gerçek anlamda domatesi öğrenmesini bekliyorsunuz anlamadım. Bu düpedüz çocukları doğadan uzaklaştırmak ve tabi ki markalar tarafından soyulmak. Aptalsınız.
  6 ... git schopenhauer oku gel
 • geceye bir gerçek bırak

  850.
  geceye bir gerçek bırak

  Edit: bu bir gerçek. Eksilemek sonumuzdan kaçmamızı sağlamayacak.
  4 -2 ... git schopenhauer oku gel
 • hayvan sevgisi

  171.
  Babamın her zaman dediği gibi: hayvan sevmeyenden uzak duracaksın, onda ne vicdan vardır ne de sevgi.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • birini unutmak için başkasıyla olmak

  184.
  Yüzeysel insan eylemi. Ben böyle insanlarla empati kuramadığımdan olsa gerek, onlarla bir türlü arkadaş olamıyor ve sevemiyorum.

  Yalnızlık bu kadar olumsuz bir şey değil, ondan korkmayın. Çünkü bu türden eylemleri gerçekleştiren insanlar çok derinlerde yalnızlıktan korktukları için bunları yapıyorlar bir bakıma. Ama şunu da düşünün, hayat birileriyle zaman geçirmek için çok kısa ama kendinize yatırım yapmak ve kendinizi tanımak için de oldukça uzun. Dengeyi bulmak lazım.
  4 ... git schopenhauer oku gel
 • 120 kiloluk sözlük kızı

  17.
  Kimsenin kimseye bedensel ve zihinsel özellikleri üzerinden hakaret etmeye hakkı yoktur. Bunun yanında bir kişinin fazla ya da yeteriz kilo sahibi olması yalnızca sağlık açısından kötüdür. Sosyal açıdan aşağılabilecek hiçbir tarafı olamaz.

  Eğer bu gerçeğe rağmen hala birilerini bu yollardan aşağılamaya kalkan insanlar varsa, bunlarda ya geri bir zeka ya da çocukluklarında yaşadıkları travmatik bir olay olduğunu anlamak gerekir. Bu yüzden nefesinizi tüketmeden, onlara iyi bir psikoloğun telefon numarasını verip ortamı terk etmeniz ve kafanızı takmamanızı öneririm.
  14 -2 ... git schopenhauer oku gel
 • reddedilince ne yaparsınız

  25.
  Bilmiyorum ama eve gidince hönkürerek ağlayacağıma eminim. O kadar beğenip sevdiğiniz birinin sizi sevmemesi kişide travmatik bir etki bırakabilir.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • kulaklığa bin tl para vermek

  18.
  Vermedim ama verenleri anlıyorum. Bir kere bu kalitedeki kulaklıklar ömürlük olmakla birlikte, şu sıralar sinema salonlarının kapalı olmasından dolayı hissedilen üzüntüyü de bir nebze azaltıyorlar. Örneğin Geçenlerde bu fiyatın üçte birine aldığım kulaklıkla izlediğim filmi dibine kadar yaşadım. O kapıların kapanma sesleri, ayak sesleri falan derken, keşke daha önce alsaydım diyerek az bir şey pişmanlık yaşadım.
  2 -2 ... git schopenhauer oku gel
 • true detective

  339.
  Özellikle ilk sezonu izlenesi dizi. O karanlık ve ölü yapısına bir de soundtracki eklendiğinde diziyi bir üst boyuta taşıyıveriyor.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • 2 broke girls

  127.
  2 broke girls
  Her izlediğimde beni çoğu zaman himym'den daha fazla güldüren ve harika karakterlere sahip olan sitcom.
  3 ... git schopenhauer oku gel
 • ağlayan bir insana söylenmeyecek sözler

  118.
  ağlayan bir tanıdığıma ne yapacağımı bilemeyip, "ağlıyor musun?" Diye sormuştum. Kızcağız da, "hayır, ağlamıyorum" diye cevap vermişti. Bu eve gelen kişiye, geldin mi diye sormak gibi saçma sapan bir şey.
  1 ... git schopenhauer oku gel
 • kleopatra

  88.
  kleopatra

  Cleopatra.
  John william waterhouse, 1887.
  5 ... git schopenhauer oku gel
 • bir kızdan tokat yemek

  21.
  Bir insandan tokat yemek neden gurur verici olsun? Hasta mısınız.
  11 ... git schopenhauer oku gel
 • ayasofya camii fotomontaj çalışması

  33.
  Konu ne bilmiyorum o yüzden affınıza sığınarak fikrimi beyan etmek istiyorum sayın sözlük ahalisi. Yerde uzanan adam çok net bir şekilde camiinin tavanının fotoğrafını çekiyor. Ki bu çok doğal, ne de olsa estetik bir değeri var. Açılara ve adamın baktığı yere bakarsanız bu net anlaşılır. Mevzu ne bilmiyorum ama bence anlık olarak yapılan bir şey bu, çok bariz.
  4 ... git schopenhauer oku gel
 • yapılsa çağ atlatacak yenilikler

  4.
  Şu beton evleri, yüksek gökdelenleri söküp atarak ilk adımı atabiliriz.
  2 ... git schopenhauer oku gel
 • yaz aylarını seven insan

  32.
  Nedense yaz aylarını seven insanlar bana yaşam enerjileri yüksek insanlarmış hissi veriyorlar. Ne kadar doğru bilemem. Sanırım ben siyah kabanımı ve büyük şemsiyemi severken birilerinin sandalet ve renkli giysileri sevmesi bende bu düşünceyi uyandırıyor.
  7 ... git schopenhauer oku gel
 • bir kuşatma taktiği olarak ceset fırlatmak

  4.
  Bunu tehlikeli diye soyunu tükettiğimiz hayvanlar bile yapmaz. Aklın cahillikteki olduğu gibi canilikte de sınır tanımaması bu.
  1 ... git schopenhauer oku gel
 • yeni şeyler getiriyorum