• türk kahvesi

  1381.
  Size daha köpüklü bir türk kahvesi deneyimi için küçük bir tiyo (ya da tüyo muydu o ya) vereceğim. Bakın şimdi cezveye suyu koyduk, ocağı orta-kısık derecede açtık, hemen içine kahvemizi ve konacaksa şekerimizi ekledik. Sonra bir kaşıkla tüm hepsini hızlıca karıştıracaksınız, ta ki tüm malzemeler homojen hale gelene kadar.
  Sonracığıma, biraz sonra kahvenin çevresi/cezveye değen kısımları kabarmış olacak, tam öyleyken cezvedeki karışımın yarısını bardağa dökün ve cezveyi yeniden ocağa koyun. Daha sonra biraz daha bekleyin ve kahve tam kabarıp taşmadan önce ocağı kapatıp geri kalan kahveyi de bardağa boşaltın ve hazır. Böyle daha köpüklü oluyor, teyzemden bana geçen bir bilgi bu.
  2 -2 ... git schopenhauer oku gel
 • sizi en sinirlendiren olay

  3.
  içimde onca söylenecek şey varken karşı tarafın yüzsüzlüğü ve ben bilirimci hallerinden ötürü hepsini içime atmam. Ve sırf tüm bunlar içimde kaldığı için bu nankör kişisinin habire rüyama girmesi. sinirlendiğim olay bu.

  Diğeri ise babamın, işyerinde gördüğü haksız kazançlara ve şerefsizliklere boyun eğmemesinden dolayı hakkının yenilmesi. En sinirlendiğim olay. Işyeri diyorum ama hepimizin tanıdığı bir takım malum şahıslar söz konusu.. o yüzden susuyorum.
  ... git schopenhauer oku gel
 • yeni şeyler getiriyorum